Ukrainian English Polish Russian

Кременецько-Почаївському ДІАЗу – 10 років

  • Опубліковано: Середа, 29 вересня 2010, 12:44
  • Перегляди: 1274

«За 10 років існування, - констатував В.Микулич у своєму вступному слові, нам вдалося завершити ремонтно-реставраційні роботи на пам’ятці архітектури національного значення « Василіанський монастир» та дзвіниці Свято-Успенської Почаївської лаври, на 80 % готовності виконати першочергові ремонтні роботи на ще одній пам’ятці архітектури національного значення «Езуїтський колегіум», відреставрувати будинок колишнього міського магістрату. Всі ці роботи були здійснені завдяки залученню коштів державного бюджету. Заповідником також замовлено та виготовлено проектно-кошторисну документацію на відновлення приміщення Музичної школи, житлових будинків «Козацький дім» та «Близнята», навчальних корпусів колишнього Кременецького ліцею а також проект ліквідації аварійного стану головної окраси нашого краю – залишків фортечних мурів на Замковій горі».

З вітальним словом до учасників конференції звернувся голова Кременецької районної ради Андрій Гуславський, який, обіймаючи у 2001 році посаду Кременецького міського голови, зумів переконати тодішнього виконувача обов’язків прем’єр-міністра України Юрія Єханурова у необхідності створення Кременецько-Почаївського ДІАЗу і був свідком підписання відповідної постанови Кабміну. Від імені Кременецького педінституту, в читальному залі якого і відбувся цей дводенний форум, науковців привітала кандидат психологічних наук, доцент Марія Боднар, а кандидат архітектури, перший заступник голови Державної служби з питань охорони національної культурної спадщини України Віктор Вечерський, який у своєму виступі високо оцінив десятирічне напрацювання заповідника, презентував усім учасникам конференції свою енциклопедичну працю – книгу «Фортеці і замки України».

Після пленарного засідання робота конференції продовжилась у двох секціях: «Волинь середньовічна і ранньомодерна» та «Волинь XIX-XX століття». Серед доповідачів були такі відомі не тільки в Україні, але й за її межами науковці як доктори історичних наук Олег Однороженко з Харкова , Володимир Александрович, Святослав Терський та Микола Гетьманчук зі Львова, Петро Кулаковський з Острога, Генріх Стронський з Кременця, доктор архітектури, професор Петро Ричков з Рівного, габілітований доктор гуманістичних наук з Університету Миколая Коперніка в Торуні (Польща) Томаш Кемпа, кандидат історичних наук з Національного університету «Києво-Могилянська академія» Ігор Тесленко, кандидат архітектури, заступник директора Інституту «Укрзахідпроектреставрація» Роман Могитич зі Львова, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України і соціальних дисциплін Кременецького педінституту Володимир Собчук та інші. До слова, організатори конференції запросили і очікували на приїзд з Москви кандидата історичних наук, доцента кафедри історії і теорії культури Російського державного гуманітарного університету Костянтина Єрусалимського, участь якого у цьому форумі давала б всі підстави назвати його міжнародним, проте з поважних причин Костянтин Юрійович на конференцію не приїхав.

В рамках культурної програми учасники конференції побували на екскурсії у Свято-Успенській Почаївській лаврі, відвідали літописний город Данилів. Закінчився науковий форум імпровізованим козацьким обідом у шатрі на Замковій горі.

М.Матвіюк
Б.Ханас

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Кременеччина туритстичнаНаціональний природній парк "Кременецькі гори"Кременецький ботанічний садМузей Юліуша Словацького