Ukrainian English Polish Russian

«Життя, мов спалах блискавки»

  • Опубліковано: Середа, 04 березня 2015, 09:46
  • Перегляди: 956

   
       Семінар під такою назвою відбувся 25 лютого 2015 року в приміщенні «Просвіти» за сприяння Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника. Захід присвячено 80-річчю від дня народження видатного українського поета, речника національної ідеї, журналіста, вірного сина Батьківщини, гуманіста і життєлюба Василя Андрійовича Симоненка. В роботі семінару взяли активну участь 29 працівників культури, зокрема методисти районного Будинку культури, бібліотекарі міста та району, члени «Просвіти» та працівники ДІАЗу.
      Відкриття зібрання розпочалося під звучання гімну Небесної сотні «Пливе кача по Тисині», яким учасники семінару вшанували  хвилиною мовчання Героїв Небесної сотні та АТО.
      Голова районного об’єднання товариства «Просвіта» Лілія Следзінська, з великою любов'ю та пошануванням перегорнула сторінки життя Василя Симоненка, розповіла про свою поїздку до м.Черкаси 1972 року, де познайомилась із матір’ю поета Ганною Щербань та вшанувала пам’ять поета біля його могили. З її розповіді присутні дізнались про нові факти з життя В. Симоненка, відкрили його для себе не лише як літератора, журналіста, а й як людину з великої букви та безкомпромісного борця за волю України.

P1010148 z
      Під час семінару прозвучали вірші Симоненка у виконанні С.Кічатої та Ю.Чух – вихованок народного аматорського театру при районному будинку культури, Ю.Дзюми – бібліотекаря Кременецької міської бібліотеки для дорослих та Л.Роговської – завідувачки бібліотеки с. Горинка, які залишили у душах присутніх глибокий слід. Адже поезія Василя Симоненка самобутня, мудра і прониклива, яка йде від самого серця поета. Надзвичайно зворушила присутніх пісня на слова Симоненка «Виростеш ти, сину», що була відразу ж підхоплена залом,  розчуливши декого з присутніх до сліз.
       Завершився захід відеопідбіркою творів В. Симоненка у виконанні самого поета. Його живий голос створив неперевершене відчуття єдності думок, душевного болю, сердечних порухів поета та присутніх у залі.

P1010153 z
       Усі учасники заходу щиро вшанували пам’ять поета, журналіста, громадського діяча і просто Людини, доторкнулися серцем до слова і долі Василя Симоненка – митця, який кинувши виклик системі, став одним із символів свого часу. А його ідеї національної єдності українського народу, його гуманістичні пріоритети здобули нове життя в умовах нашого сьогодення.   


О. Оболончик, зберігач фондів Кременецько-Почаївського ДІАЗу

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Кременеччина туритстичнаНаціональний природній парк "Кременецькі гори"Кременецький ботанічний садМузей Юліуша Словацького