Ukrainian English Polish Russian

"Сакральне мистецтво" у Дубно

  • Опубліковано: П'ятниця, 03 квітня 2015, 11:32
  • Перегляди: 988

2 квітня у Дубенському історико-культурному заповіднику відбулося відкриття виставки сакрального мистецтва. Виставка представлена Почаївським історико-художнім музеєм в рамках угоди про співпрацю між Кременецько-Почаївським ДІАЗом, Дубенським ДІКЗом, та Почаївським історико-художнім музеєм. Експозиція виставки складається із іконопису, скульптури та стародруків релігійної тематики. Експонати датуються різним часом – від 18 – до 20 ст. Серед них ікони Спасителя, Богородиці, апостолів, святих, Євангеліє в окладах, а також католицькі скульптури . Експонати цікаві і тим, що охоплюють різні періоди життя церкви – греко-католицький і православний.
Виставку відкрив директор ДІКЗу Леонід Кічатий, який привітав почаївчан та гостей у стінах Дубенського замку. Презентація виставки професійно і цікаво була проведена науковим працівником Ритою Квач, яка розповіла про її смислове навантаження, історію написання окремих ікон. Про найбільш цікаві та цінні експонати розповів науковий працівник Володимир Бондарчук.
Ліричним відступом під час презентації став виступ Олени Аніпко, яка заспівала два твори на релігійну тематику.
По закінченні презентації гостям було запропоновано екскурсію замком.

Наталія Оболончик, завідуюча науково-дослідним відділом Кременецько-Почаївського ДІАЗу

'Сакральне мистецтво' у Дубно'Сакральне мистецтво' у Дубно'Сакральне мистецтво' у Дубно'Сакральне мистецтво' у Дубно

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Кременеччина туритстичнаНаціональний природній парк "Кременецькі гори"Кременецький ботанічний садМузей Юліуша Словацького