Ukrainian English Polish Russian

Участь Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника у фестивалі "Давній Галич"

  • Опубліковано: Середа, 20 травня 2015, 08:13
  • Перегляди: 1027

Національний заповідник «Давній Галич» у рамках відзначення Міжнародного Дня музеїв організував 16-17 травня 2015 року Перший Всеукраїнський музейно-туристичний фестиваль під назвою «Давній Галич» збирає друзів: варто побачити, де живе пам’ять».
Засновником фестивалю став Національний заповідник «Давній Галич». Метою фестивалю було проголошено збереження культурної спадщини для суспільства. Унікальність фестивалю полягає в тому, що вперше в Україні, задля його проведення та популяризації культурної спадщини об’єднано усі історико-культурні заповідники від Сходу до Заходу та від Півдня до Півночі України в єдиній думці – «Єдина країна», «Единая страна».
На захід було запрошено керівників та працівників заповідників, музеїв, структурних підрозділів органів виконавчої влади у сфері зберження культурної спадщини, Міністерства культури України; туроператори, ЗМІ, громадяни України, іноземні туристи.
Учасники фестивалю презентували культурну спадщину України та діяльність історико-культурних заповідників з метою приваблення нової цільової аудиторії та розширення наявної крізь призму обміну досвідом, визначення найкращих практик історико-культурних заповідників України, налагодження партнерства заради об'єднання зусиль у сфері збереження культурної спадщини України та відкриття нових та невідомих для українців й іноземців історико-культуних заповідників.
У ході фестивалю відбувся творчий діалог-семінар, присвячений підвищенню професійного рівня працівників заповідників для роботи з відвідувачами, в ході якого виголошені тематичні лекції музейних експертів та презентовано матеріали історико-культурних заповідників на тему «Популяризація культурної спадщини України у роботі з різними цільовими аудиторіями».
Програма музейно-туристичного фестивалю розділилася на два дні. Протягом 16 травня на Крилоській горі, поблизу міста Галича, де знаходяться Митрополичі палати, Галичина могила заповідники презентували свій потенціал на виставкових майданчиках, також відбулося урочисте відкриття фестивалю, діяли різноманітні ярмарки, дегустація страв народної кухні, перегляд виставок декоративно-ужиткового мистецтва та майстер-класів. В після обідню пору розпочалося фольклорно-етнографічне свято «Галицька толока» за участю гостей фестивалю та фольклорних колективів Прикарпаття.
Наступного дня, 17 травня, гості фестивалю виїхали у село Шевченкове для участі у недільній Святій літургії у пам’ятці ХІІ століття, єдиній архітектурній пам’ятці середньовічного Галича, яка збереглася до наших днів – храмі Св.Пантелеймона. Після літургії відбувся творчий діалог-семінар «Заповідник, музей сьогодні і завтра» за участю представників Міністерства культури України, директорів Заповідників, музеїв, туроператорів, модераторів культурно-мистецьких заходів.
Завершилось дійство мистецькою програмою.

Делегація Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника була представлена директором заповідника Микуличем В.В., заступником директора Морозов І.С., вченим секретарем заповідника Собчуком В.Д., завідувачем відділу ОРПІК Собко Л.С.

Участь Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника у фестивалі 'Давній Галич' Участь Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника у фестивалі 'Давній Галич' Участь Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника у фестивалі 'Давній Галич' Участь Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника у фестивалі 'Давній Галич' Участь Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника у фестивалі 'Давній Галич'

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Кременеччина туритстичнаНаціональний природній парк "Кременецькі гори"Кременецький ботанічний садМузей Юліуша Словацького