Ukrainian English Polish Russian

Наукова конеренція ДІАЗ

  • Опубліковано: Вівторок, 13 жовтня 2015, 12:07
  • Перегляди: 853

8 жовтня в читальному залі бібліотеки педагогічної академії у Кременці відбулась чергова наукова конференція, яка була організована і проведена Кременецько-Почаївським ДІАЗом. На конференцію були запрошені вчені з Луцька, Ріного, Острога, Львова, а також гості з Дубна, Тернополя, Почаєва.

IMG 1163 z

Відкрив наукові читання директор ДІАЗу Микулич В. В., який розпоів про традицію проведення подібних заходів у Кремнці та відзначив, що це вже п’ята наукова конференція за роки існування Заповідника.
Розпочалась конференція з презентації чергового наукового видання ДІАЗу – збірника матеріалів попередньої конференції «Студії і матеріали з історії Волині». Це продовжуване видання і шоста книга видана цією установою. Після офіційного представлення книжки присутні жваво відзначили її важливість. Професор Кулаковський з Острога сказав про своєрідну книжкову експансію Кременця в наукових колах. Професор Александрович (Львів) відзначив продовження традицій книгодрукування, які беруть початок у місті ще з 17 ст. А професор Карліна (Луцьк) побажала і надалі продовжувати розпочату справу.
Після презентації розпочались наукові доповіді, серед яких присутні особливо були захоплені тематикою іконопису, яку представив проф. Александович. Вчений грунтовно доповів про тематичний ряд іконопису провославної церкви 14-16 ст., продемонстрував фото рідкісних ікон, що збереглись до нинішнього часу, охарактеризував зв’язки візантійського іконопису з малярством Волині.
Численні питання викликала доповідь О. М. Карліної про військові повинності. Цікавими були доповіді викладачів Острозької академії, та директора Рівненського краєзнавчого музею.
Присутні відзначили високий рівень підготовки молодих науковців – аспірантів Східноєвропейського університету (м. Луцьк).
По закінченні роботи конференції учасникам було запропоновано екскурсію старою частиною Кременця.
Наталія Оболончик,
завідувач науково-дослідного відділу ДІАЗу

Наукова конеренція ДІАЗНаукова конеренція ДІАЗНаукова конеренція ДІАЗНаукова конеренція ДІАЗ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Кременеччина туритстичнаНаціональний природній парк "Кременецькі гори"Кременецький ботанічний садМузей Юліуша Словацького