Ukrainian English Polish Russian

Презентація книги С. Даушкова «Хмара надходить»

  • Опубліковано: П'ятниця, 13 листопада 2015, 12:38
  • Перегляди: 866

11 листопада в приміщенні Кременецької «Просвіти» відбулася презентація ІІ частини повісті «Було колись», присвячена 110-й річниці з дня народження її автора Сергія Даушкова – поета, прозаїка, казкаря, громадського діяча, учасника українського національно-визвольного руху на Кременеччині.
Ця повість під назвою «Хмара надходить», де оповідається про монголо-татарські наїзди на Кременеччину, видрукувана у видавничому центрі КОГПА ім. Т. Шевченка під редакцією голови Кременецького районного об’єднання Товариства «Просвіта» Л. Следзінської.
Присутні на заході – працівники відділу культури, краєзнавчого музею, бібліотекарі міста, члени «Просвіти» ознайомились із біографією та творчістю письменника. Лілія Следзінська розповіла, що вперше прочитала повість «Було колись» у 10-річному віці. «Це була перша книга в моєму житті, що справила на мене незабутнє враження, яке не змінюється і тримає мене в своєму полоні по сьогодні», – наголосила Лілія Адамівна, розповівши про свою першу зустріч із поетом та про свою роботу над книгою.
«Незважаючи на те, що Сергій Даушков продовження повісті «Було колись» написав в період радянської доби, – підкреслив у передмові до повісті О. Соловей, кандидат історичних наук, доцент Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Т. Шевченка, актуальність цього твору для сучасників незаперечна. Період розбудови незалежної України, боротьба із російською агресією на Сході держави потребує переосмислення проблем вітчизняної історії, зростання інтересу до витоків національної культури, до непересічних здобутків минулого для утвердження національної гідності».

prezentacija D
О. Оболончик, зберігач фондів Кременецько-Почаївського ДІАЗу.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Кременеччина туритстичнаНаціональний природній парк "Кременецькі гори"Кременецький ботанічний садМузей Юліуша Словацького