Ukrainian English Polish Russian

Виставка Г.Косміаді у Кременці

  • Опубліковано: Четвер, 03 грудня 2015, 08:59
  • Перегляди: 1025

IMG 1970z

2 грудня 2015 року у виставковій залі Кременецького краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки робіт відомого художника ХХ століття Георгія Косміаді та його учнів. П`ятий рік поспіль Рівненський обласний краєзнавчий музей реалізують музейний проект «Картини Г.П.Косміаді в музеях Волині, Поділля та Галичини». За ці роки було проведено 24 виставки. І ось в рамах цього проекту директор Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника Вадим Володимирович Микулич привіз дану виставку у Кременець.
Г.П.Косміаді приїхав до Рівного у роки Першої Світової війни як офіцер російської армії. У 1916-1940 рр. проживав у Рівному, викладав малювання у п`яти гімназіях міста. Організовував творчі гуртки, разом зі своїми учнями ставив вистави, малював декорації, виготовляв костюми, проводив творчі та літературні вечори. Справжнім тріумфом була участь учнів Косміаді у першій Всесвітній виставці дитячого малюнка в Парижі у 1937 році.
У 1940 році родина художника переїхала до Німеччини у Гамбург. Де Г.Косміаді працював художником-декоратором у Державній опері та театрі «Талія». Після виходу на пенсію став вільним художником.
Протягом свого життя художник намалював більше 5000 полотен, організував та взяв участь у 60-ти виставках. Професор Г.Косміаді мріяв, щоб його роботи та творчий доробок учнів залишилися на рідній землі.
Після смерті художника його донька передала Рівненському обласному краєзнавчому музею весь архів батька, частину його робіт та учнівські картини.
На відкритті ювілейної 25-ої пересувної виставки Г.Косміаді у Кременці були присутні представники Кременецької РДА, Кременецької районної ради, директор та працівники Кременецького краєзнавчого музею, директор та працівники Кременецько-Почаївського ДІАЗу, студенти Кременецької педагогічної академії імені Тараса Шевченка, художники міста. Зі вступним словом до присутніх звернулась завідувач науково-дослідним відділом Кременецько-Почаївського ДІАЗу Наталія Григорівна Оболончик. Слово було надано завідуючій науково-методичним відділом Рівненського обласного краєзнавчого музею Людмилі Володимирівні Шлапак, яка розповіла присутнім біографію художника, історію створення виставки, про мистецьку цінність робіт. Оскільки художник творив під класичну музику до уваги присутніх студент першого курсу Кременецького педагогічного коледжу Ярослав Домбровський під керівництвом викладача Людмили Володимирівни Яловської виконав на скрипці твіри Й.-С.Баха та М.Скорика.
Виставка діятиме до 28 грудня. Всіх бажаючих долучитися до спадщини світового мистецтва запрошуємо відвідати виставку Г.П.Косміаді у виставковій залі Кременецького краєзнавчого музею.

Науковий співробітник
Кременецько-Почаївського ДІАЗу
Ольга Деревінська

Виставка Г.Косміаді у КременціВиставка Г.Косміаді у КременціВиставка Г.Косміаді у КременціВиставка Г.Косміаді у КременціВиставка Г.Косміаді у КременціВиставка Г.Косміаді у КременціВиставка Г.Косміаді у КременціВиставка Г.Косміаді у КременціВиставка Г.Косміаді у Кременці

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Кременеччина туритстичнаНаціональний природній парк "Кременецькі гори"Кременецький ботанічний садМузей Юліуша Словацького