Ukrainian English Polish Russian

«Двовзори» Олега Шупляка знову у Кременці

  • Опубліковано: Понеділок, 04 липня 2016, 07:22
  • Перегляди: 915

DSC 8661 z29 червня у гостинній виставковій залі Кременецького краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки відомого українського художника, популярність якого сягає далеко за межі України, Олега Шупляка. Роботи даного майстра експонуються у Кременці не вперше, адже у 2012 році виставка митця презентувалася у місті і була однією із чи не найбільш відвідуваних виставок міста.
Олег Шупляк проживає у місті Бережани Тернопільської області. За освітою він - архітектор, хоча знайшов себе в образотворчому мистецтві. Раніше працював вчителем малювання у рідному селі, тепер викладає у Бережанській дитячій художній школі. Окрім того, Олег Шупляк входить до Спілки художників України, активно виставляє свої роботи в Україні та за її межами (Великобританія, Росія, Японія, Корея, США, Данія та інші).
Дана виставка являє собою 50 полотен виконаних у техніці характерній для специфічно виробленого художником стилю оптичної ілюзії. Виставка носить назву «Двовзори» – саме так називає свої картини Олег Шупляк, які містять в собі подвійне, а інколи і потрійне зображення. Кожен навіть банальний пейзаж під його пензлем перетворюється на казковий світ, завдяки оптичним ілюзіям, художнім обманам зору, іграм розуму. Сьогодні у творчому доробку художника нараховується більше 60 двовзорів.
Оптичні ілюзії – це лише частина робіт художника. Однак, вона найбільше привертає увагу поціновувачів мистецтва. Особливістю художника у цьому жанрі є перевага української тематики та акцент на зображенні відомих людей. Сьогодні серед його полотен можна виділити окремі серії: письменники, науковці, художники. При цьому вся картина складається з окремих дрібних деталей, які доповнюють портрет особистості. Основне завдання художника полягає в тому, щоби поєднати обличчя та сюжет, зробити так, щоб картина легко читалась. Двовзори – це вміле поєднання абсолютно різних жанрів, символічний зв'язок вічних шедеврів та їх авторів. Саме за такі роботи Олега Шупляка називають «Українським Сальвадором Далі». Усі елементи картини повинні бути пов'язані логічно: якщо на картині зображено письменника, то повинні бути й персонажі його творів; якщо це художник – дещо з його картин або особливий, притаманний йому стиль, манера. Зокрема, на виставці вибагливий глядач може побачити картини а-ля Моне із прихованим, на перший погляд, портретом художника, картини на сюжети полотен Сезана, Далі, Марчука, Ван Гога, Айвазовського, а також вникнути у світ літератури шляхом споглядання портретів відомих письменників, які складені із знакових сюжетів чи образів характерних для того чи іншого літератора. Так Тарас Шевченко постає на тлі гайдамаків, малого хлопчика, що пасе отару, Гоголь промальовується на тлі різдвяної ночі, Леся Українка – на тлі волинської природи, Зигмунт Фройд – вимальовується із контурів старезного чоловіка та юної дівчини.
Світ полотен Олега Шупляка заворожує і притягає до себе, тому на відкритті виставки присутні не поспішали залишити виставкову залу музею, а повільно споглядали образи, прагнучи вловити приховане, зрозуміти головне. Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку цього непересічного майстра ілюзії та пензля. Виставка діятиме до середини липня.

«Двовзори» Олега Шупляка знову у Кременці«Двовзори» Олега Шупляка знову у Кременці«Двовзори» Олега Шупляка знову у Кременці«Двовзори» Олега Шупляка знову у Кременці

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Кременеччина туритстичнаНаціональний природній парк "Кременецькі гори"Кременецький ботанічний садМузей Юліуша Словацького