Ukrainian English Polish Russian

Творчий вечір Ірини Дем’янової та Івана Потія

  • Опубліковано: П'ятниця, 05 серпня 2016, 12:24
  • Перегляди: 954

1 016 z

4 серпня у Почаївському історико-художньому музеї спільно з науково-дослідним відділом Кременецько- Почаївського ДІАЗу відбувся творчий вечір Ірини Дем’янової та Івана Потія. На поетичний захід були запрошені працівники музеїв, митці з Почаєва і Кременця. З вітальним словом і представленням гостей виступила ведуча – науковий співробітник Рита Квач, а музичним вступом стала мелодія на музику М. Скорика у виконанні студента КОГПА Ярослава Домбровського.
Першою представляла свою поезію Ірина Володимирівна Дем’янова. Вона розпочала із вірша «Рідний степ», оскільки сама народилась на Теребовлянщині, в селі, яке особливо нагадувало степову місцевість. Зараз авторка мешкає у Тернополі.  Ірина Володимирівна читала переважно ліричні вірші, розповідала як і коли вона почала творити, згадувала дитячі та юнацькі роки.
 Творчість цієї поетеси особливо багатогранна, романтична, сповнена художніх образів та ідей. Поки поетеса знайомила присутніх із своєю творчістю гості вечора мали можливість переглянути збірки, видані видавництвом «Богдан», де і працює авторка.
Згодом поетична «естафета» перейшла до Івана Потія. Як зазначив сам автор – він поет-трудівник із простого народу. Його вірші відзначаються простотою, легкістю написання, доступністю сприйняття. Нині Іван Потій головний редактор літературно-мистецького альманаху "Курінь", живе і працює у Кременці. У розповідь з поетом вступила Марія Шаповал – почаївчанка, художниця, яка згадала про спільні роки роботи з Іваном Васильовичем, про час коли вони відстоювали право на власну думку і позицію.
Доповненням до віршів Івана Потія стала пісня у виконанні почаївського музиканта Івана Шаповала «Привітайте маму», а музичним продовженням твір «Слова кохання».
Літературну сторінку вечора представила Юлія Бондючна – працівник екологічного відділу Кременецького ботанічного саду, член Національної спілки письменників України, авторка кількох збірок, поетеса. Юлія Іванівна яскраво охарактеризувала творчість представлених авторів.
Колоритністю відзначався виступ Сергія Синюка, літературного редактора, Члена Національної спілки письменників України. Він не лише відгукувався про творчість поетів, а й сам читав вірші і виконував пісні на твори Івана Потія.
Як співорганізатор вечора виступила Ольга Деревінська – науковий співробітник Кременецько-ПочаївськогоДІАЗу. Вона побажала авторам цікавих ідей, нових збірок і вдячних читачів.
На закінчення прозвучали ще два музичні твори, а Рита Квач зазначила невичерпність поетичного таланту гостей, побажала подальшої наснаги, творчості, і нових зустрічей.  

Творчий вечір Ірини Дем’янової та Івана ПотіяТворчий вечір Ірини Дем’янової та Івана ПотіяТворчий вечір Ірини Дем’янової та Івана ПотіяТворчий вечір Ірини Дем’янової та Івана ПотіяТворчий вечір Ірини Дем’янової та Івана ПотіяТворчий вечір Ірини Дем’янової та Івана Потія

Наталія Оболончик,
завідувач науково-дослідного відділу ДІАЗу

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Кременеччина туритстичнаНаціональний природній парк "Кременецькі гори"Кременецький ботанічний садМузей Юліуша Словацького