Реставрація музичної школи набирає обертів
- Опубліковано: Середа, 22 листопада 2017, 08:38
- Перегляди: 704
Кременчани, які щиро вболівають за долю рідного міста, неодноразово протягом останніх п’ятнадцяти років звертали увагу як керівників органів місцевого самоврядування, так і адміністрації заповідника на аварійний стан пам’ятки архітектури «Музична школа ХІХ ст.»
У 2006 році заповідник виготовив проектно-кошторисну документацію, згідно якої загальна вартість проекту склала 6 млн. 327 тис. грн.
Ремонтно-реставраційні роботи розпочались восени 2008 року на суму 465 тис. 900 грн., виділених Міністерством регіонального розвитку та будівництва України.
У 2011 році ДІАЗ був переданий до сфери управління Міністерства культури України, куди адміністрація заповідника неодноразово зверталась із проханням продовжити фінансування ремонтно-реставраційних робіт музичної школи.
Протягом шести останніх років довелось двічі перераховувати вартість проекту, яка зросла з 6 млн. 327 тис. грн. до 10 млн. 346 тис. грн. І лише у 2017 році завдяки зусиллям адміністрації ДІАЗу та за активного сприяння заступника Міністра культури України Тамари Вікторівни Мазур вдалося отримати часткове фінансування на продовження розпочатих у 2008 році робіт у розмірі 4 млн. 113 тис. 100 грн.
Після проведення усіх передбачених чинним законодавством тендерних процедур у жовтні цього року розпочалися, врешті-решт, масштабні роботи на цій багатостраждальній споруді . На превеликий жаль погодні умови не сприяли і не сприяють веденню запланованих ремонтно-реставраційних робіт , проте завдяки наполегливим зусиллям підрядника в особі ТОВ «Обрій ЛТД» (директор Герасимович В. О.) роботи не припинялись ні на день. До того ж ситуацію ускладнювала проблема підтоплення будівлі нечистотами, що десятиріччями витікали із септика житлового будинку №1 на вул. Старого Детюка, яку врешті-решт вдалося вирішити шляхом перенесення збірника нечистот в інше місце. І в цьому апріорі заслуга диретора ТОВ «Обрій ЛТД», депутата Кременецької міськради від партії ВО «Свобода» В. Герасимовича.
Реставрація пам’яток архітектури – це не просто будівництво, а річ набагато складніша. Адже в результаті її проведення виникає потреба у виконанні робіт, які не були передбачені проектом. Так сталося й у нашому випадку, проте є всі підстави вірити у те, що спільними зусиллями проектантів, замовника та підрядника справа відновлення музичної школи буде успішно завершена.