Ukrainian English Polish Russian

Реставрація музичної школи набирає обертів

  • Опубліковано: Середа, 22 листопада 2017, 08:38
  • Перегляди: 704

Кременчани, які щиро вболівають за долю рідного міста, неодноразово протягом останніх п’ятнадцяти років звертали увагу як керівників органів місцевого самоврядування, так і адміністрації заповідника на аварійний стан пам’ятки архітектури «Музична школа ХІХ ст.»
У 2006 році заповідник виготовив проектно-кошторисну документацію, згідно якої загальна вартість проекту склала 6 млн. 327 тис. грн.
Ремонтно-реставраційні роботи розпочались восени 2008 року на суму 465 тис. 900 грн., виділених Міністерством регіонального розвитку та будівництва України.
У 2011 році ДІАЗ був переданий до сфери управління Міністерства культури України, куди адміністрація заповідника неодноразово зверталась із проханням продовжити фінансування ремонтно-реставраційних робіт музичної школи.
Протягом шести останніх років довелось двічі перераховувати вартість проекту, яка зросла з 6 млн. 327 тис. грн. до 10 млн. 346 тис. грн. І лише у 2017 році завдяки зусиллям адміністрації ДІАЗу та за активного сприяння заступника Міністра культури України Тамари Вікторівни Мазур вдалося отримати часткове фінансування на продовження розпочатих у 2008 році робіт у розмірі 4 млн. 113 тис. 100 грн.
Після проведення усіх передбачених чинним законодавством тендерних процедур у жовтні цього року розпочалися, врешті-решт, масштабні роботи на цій багатостраждальній споруді . На превеликий жаль погодні умови не сприяли і не сприяють веденню запланованих ремонтно-реставраційних робіт , проте завдяки наполегливим зусиллям підрядника в особі ТОВ «Обрій ЛТД» (директор Герасимович В. О.) роботи не припинялись ні на день. До того ж ситуацію ускладнювала проблема підтоплення будівлі нечистотами, що десятиріччями витікали із септика житлового будинку №1 на вул. Старого Детюка, яку врешті-решт вдалося вирішити шляхом перенесення збірника нечистот в інше місце. І в цьому апріорі заслуга диретора ТОВ «Обрій ЛТД», депутата Кременецької міськради від партії ВО «Свобода» В. Герасимовича.
Реставрація пам’яток архітектури – це не просто будівництво, а річ набагато складніша. Адже в результаті її проведення виникає потреба у виконанні робіт, які не були передбачені проектом. Так сталося й у нашому випадку, проте є всі підстави вірити у те, що спільними зусиллями проектантів, замовника та підрядника справа відновлення музичної школи буде успішно завершена.

Реставрація музичної школи набирає обертівРеставрація музичної школи набирає обертівРеставрація музичної школи набирає обертівРеставрація музичної школи набирає обертівРеставрація музичної школи набирає обертівРеставрація музичної школи набирає обертівРеставрація музичної школи набирає обертів

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Кременеччина туритстичнаНаціональний природній парк "Кременецькі гори"Кременецький ботанічний садМузей Юліуша Словацького