Ukrainian English Polish Russian

Кременецько-Почаївський ДІАЗ на IX науково-краєзнавчій конференції «Стародавній Меджибіж в історико-культурній спадщині України»

  • Опубліковано: Середа, 19 червня 2013, 06:13
  • Перегляди: 1260

Учасники конференції ознайомилися із історією Меджибізької фортеці та пам`ятками культурної спадщини містечка Меджибіж. З нагоди конференції у приміщенні меджибізького заповідника відбулось відкриття виставки «Українська народна ікона». Окрім того, всі бажаючі присутні мали можливість ознайомитись із експозицією та основними принципами роботи  Історичного музею (надзвичайно цікавою є експозиція «Нетління скарби України», де представлено зразки народного ткацтва, вишивку, народний одяг, колекції приватних власників) та Музею жертв голодомору (вража, які є складовими ДІКЗ «Межибіж». Поряд з тим, було відкрито виставку робіт сучасних львівських художників, де можна було відкрити для себе неповторну архітектуру Львова, краєвиди Карпат.

Науково-краєзнавчу конференцію очолив директор Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» Олег Погорілець та кандидат історичних наук, старший науковий співробітник, заступник директора з наукової роботи ДІКЗ «Межибіж» Анатолій Трембіцький. Протягом робочого дня конференції відбулася презентація «Наукового вісника «Межибіж» (Ч.1-2, 2012)», наукового щорічного видання «Археологічні студії «Межибіж» 1`2012, вісника «Меджибізький замок» та окремих краєзнавчих книг. Кожна делегація конференції від заповідників отримала у подарунок підбірку презентованих книг та видань.

У доповідях учасників, які за тематикою доповідей розділились на 4 секції, а саме: «Історія пам`яткоохоронної справи в Україні», «Пам`яткоохоронна справа в XX ст.», «Сучасний стан і проблеми пам`ятко охоронної справи» та «Дослідження та охорона культурної спадщини», висвітлювались теми, що стосувались проблем збереження пам`яток культури, архітектури; основні аспекти теорії та методології у сучасних історичних науках; зверталась немала увага на окремі постаті та об`єкти у пам`яткоохоронній справі, історії та культурі; піднімалось питання реставраційно-відновлювальних робіт на пам`ятках архітектури та культури.

Під час перерв учасники мали змогу творчо поспілкуватися та обмінятися необхідною інформацією з метою подальшої співпраці.

Науково краєзнавча конференція

Науково краєзнавча конференціяНауково краєзнавча конференціяНауково краєзнавча конференціяНауково краєзнавча конференціяНауково краєзнавча конференціяНауково краєзнавча конференціяНауково краєзнавча конференціяНауково краєзнавча конференціяНауково краєзнавча конференціяНауково краєзнавча конференціяНауково краєзнавча конференція

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Кременеччина туритстичнаНаціональний природній парк "Кременецькі гори"Кременецький ботанічний садМузей Юліуша Словацького