Ukrainian English Polish Russian

Заповідник провів 5-у конференцію під назвою "Наукові читання з історії Волині"

  • Опубліковано: Вівторок, 15 жовтня 2013, 12:07
  • Перегляди: 1146

DSC 0004 z26-27 вересня у Кременецько-Почаївському історико-архітектурному заповіднику відбулася п’ята наукова конференція – «Кременецькі читання з історії Волині». Цього разу конференція була присвячена подіям середньовіччя. На конференцію приїхали науковці з Києва, Львова, Острога, Рівного, Млинова; гості з Меджибожа, Дубна, Почаєва. Іноземним гостем був провідний науковий співробітник науково-дослідного відділу книги і читання Російської державної бібліотеки, доктор історичних наук Андрій Кузьмін. На урочисту частину прийшли також представники влади, музейники, освітяни, гості міста.

Відкриття конференції почалось із вітального слова директора Заповідника – Микулича В. В., який окреслив напрямки роботи установи, розповів про здобутки та плани. З вітальним словом виступили також мер міста Ковальчук О.А., голова Районної ради Гуславський А. А., та перший заступник голови Районної адміністрації Доманський А. І. Учасникам та гостям усі побажали творчих успіхів та вдалої роботи.

Кульмінацією урочистої частини стала презентація чергової збірки матеріалів наукових конференцій. Її провів вчений секретар ДІАЗу – Собчук В. Д. Науковець відзначив, що це четверта книга, яка побачили світ в рамках діяльності Заповідника. Вона продовжила серію «Студії і матеріали з історії Волині» і представила матеріали попередньої конференції. Це лише перша частина, на часі – другий том видання. Під час презентації Володимир Дмитрович розповів про творчий процес підготовки збірника, про труднощі, що виникали в ході цієї роботи, висловив надію на швидку появу наступної книжки. Презентація викликала жвавий інтерес у присутніх і з вітальним словом звернувся професор відділу історії середніх віків Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України В.С. Александрович. Професор привітав кременчан із такою вагомою подією, як поява нової книжки і зазначив, що Кременець за рівнем освітнього та наукового життя далеко не провінційне містечко, а вагомий осередок з власними традиціями і культурою. І продовжувачами цієї культури та традицій нині в місті є Кременецько-Почаївський ДІАЗ.

Після урочистої частини науковці зайнялись роботою в секціях – виголошували доповіді та активно дискутували. Надзвичайно захоплено слухали присутні доповідь Богдана Прищепи, який розповів про археологічну колекцію знайдену на Замковій горі у Кременці. До речі, група рівненських науковців давно співпрацює з науковим відділом ДІАЗу. На сьогоднішній день опрацьована значна частина археологічної колекції ДІАЗу.

Новітній погляд на життя відомого роду князів Вишневецьких висловив молодий вчений Ігор Тесленко. Його доповідь вразила присутніх, які відзначили значний доробок науковця та новизну досліджених матеріалів.

По закінченні роботи секцій науковці відвідали Почаївську лавру та Свято-Духівський монастир. А наступного дня продовжили наукове спілкування в залах Кременецького краєзнавчого музею, де ділились враженнями від почутих доповідей та краєзнавчого матеріалу з фондів краєзнавчого музею.

Науковці і гості ДІАЗу відзначили, що конференція пройшла успішно і побажали її організаторам подальших успіхів в організації подібних заходів.

Заповідник провів 5-у конференцію під назвою 'Наукові читання з історії Волині'Заповідник провів 5-у конференцію під назвою 'Наукові читання з історії Волині'Заповідник провів 5-у конференцію під назвою 'Наукові читання з історії Волині'Заповідник провів 5-у конференцію під назвою 'Наукові читання з історії Волині'Заповідник провів 5-у конференцію під назвою 'Наукові читання з історії Волині'Заповідник провів 5-у конференцію під назвою 'Наукові читання з історії Волині'Заповідник провів 5-у конференцію під назвою 'Наукові читання з історії Волині'Заповідник провів 5-у конференцію під назвою 'Наукові читання з історії Волині'Заповідник провів 5-у конференцію під назвою 'Наукові читання з історії Волині'Заповідник провів 5-у конференцію під назвою 'Наукові читання з історії Волині'Заповідник провів 5-у конференцію під назвою 'Наукові читання з історії Волині'Заповідник провів 5-у конференцію під назвою 'Наукові читання з історії Волині'Заповідник провів 5-у конференцію під назвою 'Наукові читання з історії Волині'

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Кременеччина туритстичнаНаціональний природній парк "Кременецькі гори"Кременецький ботанічний садМузей Юліуша Словацького