Ukrainian English Polish Russian

Кременецька «Просвіта» відсвяткувала 95-річчя!

  • Опубліковано: Понеділок, 25 листопада 2013, 10:13
  • Перегляди: 1440

DSC01612z{gallКременецька «Просвіта» відсвяткувала 95-річчя!

       20 листопада 2013 року в приміщенні Кременецького районного об’єднання товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка з ініціативи місцевого осередку та за сприяння Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурний заповідника і Кременецького обласного гуманітарно-педагогічний інституту відбула науково-практична конференція «Кременецька «Просвіта» в національно-культурному житті українського народу», присвячена 95-річчю з часу її заснування.

    Урочисту частину відкрила голова районного об’єднання товариства «Просвіта» Лілія Следзінська. Учасників конференції привітали заступник голови Кременецької районної ради Валерій Левченко, депутат Верховної Ради України IV скликання, представник Київської міської «Просвіти» Сергій Жижко та отець Сергій, а племінниця уродженки Кременця, громадянки Канади Анни Троян-Степанюк Надія Волощук передала подаровані тіткою  56 екземплярів «Літопису УПА» для поповнення фондів просвітянської бібліотеки.

Зворушливе музичне привітання учасникам конференції прозвучало від тріо бандуристів Кременецької музичної школи ім. М. Вериківського братів Миколи і Романа Нікітюків та Михайла Богути.          

       Завершилась урочиста частина церемонією покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку у Міському парку культури та виконанням його безсмертного «Реве та стогне Дніпр широкий».

        Пленарне засідання розпочав Олександр Соловей, кандидат історичних наук, доцент Кременецького обласного гуманітарно-педагогічного інституту, який розповів про становлення просвітницького руху на Кременеччині 1917-1921рр.

      Присутні ознайомилися із доповіддю про діяльність Почаївської «Просвіти», яку підготувала науковий співробітник Почаївського історико-художнього музею Рита Квач, а з історією Бережецької - ознайомила слухачів Юлія Янчук. Валентина Кульчинська виступила з доповіддю про становлення «Просвіти» в незалежній Україні, а про Кременецьку «Просвіту» 90-х років ХХ ст. розповів кандидат філологічних наук, доцент  Олег Василишин.

      Про участь Кременецької «Просвіти» в будівництві Храму Святого Юрія Переможця на хуторі Вірля, розповів отець Варсонофій. На конференції виствітлювались всі сторінки історії та площини діяльності даної організації, тому присутніх про діяльність «Молодої Просвіти» на Кременеччині ознайомив учасників конференції  Роман Дубровський.

      Гостем заходу була Неоніла Диб’як, письменниця, представник Рівненського обласного товариства «Просвіта», яка розповіла про роль «Просвіти» в суспільному житті та формуванні історико-культурного феномена Волині, а член правління Тернопільського обласного товариства «Просвіта» Едіта Познякова поділилась своїми спогадами про діяльність Клубу української культури імені Івана Франка на Камчатці.

Підсумували роботу форуму Петро Шимків, голова Тернопільського обласного товариства «Просвіта» та Богдан Головин - Почесний голова Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка.

      Офіційна частина завершилась фуршетом, де  учасники  продовжили активне обговорення почутого та обмінялися думками на предмет ролі  «Просвіти»  у найближчому п’ятиріччі.

        

     P.S Оргкомітет щиро вдячний Кременецьким підприємцям Валентині Томчук , Юрію Трачуку, Віктору Герасимовичу, Петру Грам`яку та Анатолію Герасимчуку за сприяння у підготовці та проведенні конференції.

Кременецька «Просвіта» відсвяткувала 95-річчя!Кременецька «Просвіта» відсвяткувала 95-річчя!Кременецька «Просвіта» відсвяткувала 95-річчя!Кременецька «Просвіта» відсвяткувала 95-річчя!Кременецька «Просвіта» відсвяткувала 95-річчя!Кременецька «Просвіта» відсвяткувала 95-річчя!Кременецька «Просвіта» відсвяткувала 95-річчя!Кременецька «Просвіта» відсвяткувала 95-річчя!Додати коментар


Захисний код
Оновити

Кременеччина туритстичнаНаціональний природній парк "Кременецькі гори"Кременецький ботанічний садМузей Юліуша Словацького