Ukrainian English Polish Russian

ФОТОВИСТАВКА НАЙМАСШТАБНІШОГО УКРАЇНСЬКОГО ПРОЕКТУ У ГАЛУЗІ ФОТОГРАФІЇ У КРЕМЕНЦІ!!!

  • Опубліковано: Вівторок, 03 грудня 2013, 14:27
  • Перегляди: 1565

2 грудн

RT 9216z2 грудня 2013 року о 14.00 у виставковій залі Кременецького краєзнавчого музею відбулася презентація підсумкової виставки робіт наймасштабнішого проекту України в галузі професійної художньої фотографії. Основу виставки складають роботи, які ввійшли у фінальний етап VIII Міжнародного Салону художньої фотографії «Фотовернісаж на Покрову, 2013».
Вже восьмий рік поспіль у Рівному за ініціативи рівненського фотомитця Олександра Харвата відбувається міжнародний (!) салон фотографії, який первісно був приурочений Дню міста Рівного. До недавна місто Рівне святкувало свій день на Покрову, що і дало назву самому заходу і традиційно відбувається на це свято. Всі надіслані на конкурс роботи розглядає компетентне міжнародне журі, яке цього річ було представлене Олександром Харватом – організатор конкурсу, заслужений художник Міжнародної федерації фотомистецтва (EFIAP), Любомиром Шміда – голова Спілки фотохудожників Словаччини (EFIAP, EsFIAP), Володимиром Дубасом – голова Львівської організації фотохудожників (AFIAP), Олександром Жиліним – редактор журналу «Photographer». У кінці відбираються найкращі роботи з яких формується фінальна виставка. Цього разу фінальна експозиція проекту виявилась досить таки великою і жоден виставковий зал міста Рівного не зміг помістити такого об`єму робіт, тому організатор конкурсу Олександр Харват змонтував аж три менші експозиції. Головна й найбільша частина була змонтована у Рівненському обласному краєзнавчому музеї, а з Рівненського краєзнавчого музею цю виставку привіз у Кременець директор Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника Вадим Микулич. Загалом до фінальних виставок потрапило майже 200 фотографій різних жанрів (вільна тема, природа, вода, портрет, подорож, фотоарт). Особливо цікаво цього разу представлена секція «Природа», де можна побачити унікальні природні кадри, на зразок тих, що входять до рейтингу найкращих у «National Geografic». Не дивно, що саме одна з таких світлин — риби, яка у стрибку намагається вхопити комаху, потрапила на обкладинку каталогу відібраних робіт. Цю надзвичайну роботу можна побачити у виставковій залі нашого Кременецького краєзнавчого музею. Крім того, кожна робота фінальної виставки несе свою неповторну енергетику. Варто зазначити, що всі фотороботи пройшли незначну, мінімально необхідну для доконалого друку обробку фотошопом і тому, можна побачити безпосередньо індивідуальний підхід автора, техніку, задум, майстерність і зрештою професіоналізм. Фотографії несуть в собі своєрідну філософію, відображення внутрішнього світу фотомайстра.
Цікаво те, що у попередніх роках Гран-Прі Салону – «Птах, що летить» – ще ні разу не залишався в Україні, кожного разу «відлітав» у далекі краї – в Ірландію, Австралію, Італію, Німеччину, Гонконг, Китай, Аргентину. А цьогоріч «Птах» оселився  у автора з України, Бердичова - фотохудожника Володимира Поліщука за роботу «Ночной дозор» (її можна побачити у виставковій залі нашого музею). Також журі були відмічені ще декілька фоторобіт Володимира Поліщука: фотографія «Глубинка» – дипломом салону у розділі «Вільна тема», а фотографії «Боль», «Незнакомец», «Тело», «Взгляд», «Ніч яка місячна» та «Обед» – проходами у відповідних номінаціях. Не залишились без уваги і інші бердичівські майстри: роботи Олександра Сторожука «Водный мир», Вадима Камінського «На схилах Говерли» та Сергія Нестерчука «Отражение» і «Утро в лесу» увійшли до фінальної експозиції. Кращий автор Салону також українець Віталій Сіпко (Вінниця), він визначений за найбільшу кількість висланих на конкурс фотографій. Серед українських авторів відзначені нагородами Микола Заварик, Василь Пилип`юк, Юрій Черневий, Анжеліна Надєжда, Сергій Бондарук, Сергій Щеглеватих, Адріана Довга, Георгій Космач, Василь Гелевачук, Ірина Роїк та багато інших.
Серед основних партнерів рівненського проекту – Міжнародна федерація фотомистецтва (FIAP) – консультативний орган при ЮНЕСКО, Фотографічна Асоціація Америки (PSA), Національна Спілка фотохудожників України (НСФХУ). Це наймасштабніший фотопроект в Україні і не тільки, і традиційно проходить під проходить під патронатом FIAP та визнанням PSA і НСФХУ, що дає Салону величезний престиж.  Цей щорічний масштабний фотомистецький захід набув неабиякої популярності не лише в Рівному, Україні, а й у понад 90 країнах усіх континентів світу. Завдяки фотопроекту про наш край та місто відомо в усьому світі, до нас приїжджають іноземні фотомайстри та туристи з усіх куточків планети.
На відкритті виставки у Кременці був присутній організатор VIII Міжнародного Салону художньої фотографії «Фотовернісаж на Покрову, 2013» Олександр Харват, який розповів присутнім про виставку, Салон. Відкриття відбулося у невимушеній атмосфері вільного спілкування любителів фотографії.

Виставка у Кременці працюватиме до 2 січня 2014 року у виставковій залі Кременецького краєзнавчого музею, який люб’язно надав своє приміщення для розміщення робіт. Запрошуємо всіх бажаючих: фотолюбителів, поціновувачів прекрасного, краєзнавців і просто мешканців міста відвідати експозицію, поринути у чарівний світ фотографії, захопитися майстерністю художнього фото.  

 

ФОТОВИСТАВКА НАЙМАСШТАБНІШОГО УКРАЇНСЬКОГО ПРОЕКТУ У ГАЛУЗІ ФОТОГРАФІЇ У КРЕМЕНЦІ!!!ФОТОВИСТАВКА НАЙМАСШТАБНІШОГО УКРАЇНСЬКОГО ПРОЕКТУ У ГАЛУЗІ ФОТОГРАФІЇ У КРЕМЕНЦІ!!!ФОТОВИСТАВКА НАЙМАСШТАБНІШОГО УКРАЇНСЬКОГО ПРОЕКТУ У ГАЛУЗІ ФОТОГРАФІЇ У КРЕМЕНЦІ!!!ФОТОВИСТАВКА НАЙМАСШТАБНІШОГО УКРАЇНСЬКОГО ПРОЕКТУ У ГАЛУЗІ ФОТОГРАФІЇ У КРЕМЕНЦІ!!!ФОТОВИСТАВКА НАЙМАСШТАБНІШОГО УКРАЇНСЬКОГО ПРОЕКТУ У ГАЛУЗІ ФОТОГРАФІЇ У КРЕМЕНЦІ!!!ФОТОВИСТАВКА НАЙМАСШТАБНІШОГО УКРАЇНСЬКОГО ПРОЕКТУ У ГАЛУЗІ ФОТОГРАФІЇ У КРЕМЕНЦІ!!!ФОТОВИСТАВКА НАЙМАСШТАБНІШОГО УКРАЇНСЬКОГО ПРОЕКТУ У ГАЛУЗІ ФОТОГРАФІЇ У КРЕМЕНЦІ!!!

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Кременеччина туритстичнаНаціональний природній парк "Кременецькі гори"Кременецький ботанічний садМузей Юліуша Словацького