Ukrainian English Polish Russian

Презентація збірника матеріалів та фотовиставки у Рівненській обласній науковій бібліотеці

  • Опубліковано: Середа, 18 грудня 2013, 11:45
  • Перегляди: 1661

17 грудня 2013 року у приміщенні Рівненської обласної універсальної  наукової бібліотеки (Рівненської державної обласної бібліотеки) в рамках проекту «Історична Волинь», у відділі обслуговування користувачів документами з мистецтва (3-й поверх бібліотеки), відбулася презентація збірника матеріалів наукової конференції Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника «Студії і матеріали з історії Волині, 2012» та презентація фотовиставки «Застигла в часі мить. Кременець на старому фото» кінця XIX – початку ХХ століття.
На презентації збірника була присутня делегація Кременецько-Почаївського ДІАЗу. Директор Вадим Володимирович Микулич виступив до присутніх із вступним словом, коротко розповів про діяльність заповідника, було продемонстровано присутнім фото презентацію об`єктів заповідника (до і після реставрації), світлини наукових конференцій проведених зусиллям нашої організації. З основною промовою виступив вчений секретар Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Кременецького обласного гуманітарно-педагогічного інституту ім. Тараса Шевченка Володимир Дмитрович Собчук. Володимир Дмитрович безпосередньо ознайомив присутніх із книгою, розповів про основний принцип роботи конференції, про підбір матеріалів до збірника, звернув увагу на складність у роботі над книгою, проблеми, з якими зустрічалась редколегія при роботі над даним збірником і аналогічними попередніми збірниками, які вийшли у світ.
 Із гостей презентації виступив Богдан Анатолійович Прищепа – кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії Рівненського інституту слов’янознавства, заступник директора дочірнього підприємства «Рівненська старовина» державного підприємства науково-дослідний центр «Охоронна археологічна служба України» Інституту археології НАН України. Богдан Анатолійович який знає Заповідник, довгий час співпрацює з ДІАЗом, являється постійним учасником конференцій, у своїй промові зробив акцент на значущості даного збірника матеріалів, на його специфіці, на колектив вчених, що друкуються у цьому збірнику. Богдан Анатолійович звернув увагу присутніх на зміст збірника, наголосив на надзвичайно цікавих статтях, відкриттях вміщених у ньому.
З вітальним словом виступив також завідувач кафедри архітектури Національного університету водного господарства та природокористування, доктор архітектури, професор Петро Анатолійович Ричков, з його вуст прозвучали щирі привітання з нагоди виходу книги, яка в собі акумулює нову інформацію про історію Волині. Окрім того, Петро Анатолійович зазначив, що видання збірника є досить клопіткою працею, адже у даного вченого теж є досвід видання збірника під назвою “Архітектурна спадщина Волині”, що виходить у НУВГП вже протягом кількох років і є авторитетним фаховим виданням.
Також, до слова був запрошений директор Рівненського обласного краєзнавчого музею Олександр Степанович Булига, який розповів про Кременець як науково-культурний осередок Волині.  
Після цього, присутнім було презентовано фотовиставку, яка вже кілька років поспіль мандрує музеями, заповідниками, бібліотеками, навчальними закладами України і відома під назвою «Застигла в часі мить». Безпосередньо про причини створення даної виставки, фотомитців, роботи яких були представлені та основні сюжети розповіла науковий співробітник ДІАЗу Ольга Василівна Деревінська.
Варто зазначити, що даний захід привернув увагу багаточисельного рівненського студентства спеціальності «Історія», яке із великим інтересом слухали доповідачів.
На сам кінець директор Заповідника Вадим Володимирович презентував присутнім 3-D подорож середньовічним Кременецьким замком, зроблену та змонтовану архітектором Кременецько-Почаївського ДІАЗу Антоном Олеговичем Лубяницьким.

Дивитись відео репортаж із презентації http://rivne1.tv/Info/?id=29491DSC 2704z

Презентація збірника матеріалів та фотовиставки у Рівненській обласній науковій бібліотеціПрезентація збірника матеріалів та фотовиставки у Рівненській обласній науковій бібліотеціПрезентація збірника матеріалів та фотовиставки у Рівненській обласній науковій бібліотеціПрезентація збірника матеріалів та фотовиставки у Рівненській обласній науковій бібліотеціПрезентація збірника матеріалів та фотовиставки у Рівненській обласній науковій бібліотеціПрезентація збірника матеріалів та фотовиставки у Рівненській обласній науковій бібліотеціПрезентація збірника матеріалів та фотовиставки у Рівненській обласній науковій бібліотеці

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Кременеччина туритстичнаНаціональний природній парк "Кременецькі гори"Кременецький ботанічний садМузей Юліуша Словацького