Ukrainian English Polish Russian

Вшанували Кобзаря у Кременці

  • Опубліковано: Понеділок, 17 березня 2014, 08:28
  • Перегляди: 1135

11 березня у виставковій залі краєзнавчого музею відкрилась виставка «Народні умільці Кременеччини –Кобзареві». На відкритті були присутні представники влади, інтелігенція, науковці, народні умільці.
Презентацію провела директор музею Ольга Данилюк, яка розповіла присутнім про важливість даної імпрези. Виставка присвячена 200-літтю з дня народження Тараса Шевченка і покликана якомога більше популяризувати ім’я українського Кобзаря. Унікальність даної виставки у тому, що цьогоріч вона охопила велику кількість народних талантів, які творять на Кременеччині. Всього на виставці представлено понад 40 робіт різного профілю.
Центральною картиною стала робота Юрія Симоновича «Шевченко у Кременці», де зображено молодого поета на ринковій площі міста в оточенні лірників. Творчий підхід проявила художниця Олена Поліщук у роботі «Шевченко у ботанічному саду». Як завжди, оригінальністю виділяються роботи кременчанина Ніла Зварунчика. Цьогоріч він написав триптих «Шевченко на Кременеччині». Причому виконав роботу на дуже незвичайному матеріалі – картини писані … в селянських «нецьках»…
 Творчий ріст митця відчувається у диптиху Світлани Ткачук «Кременець». Художниця майстерно написала місто початку ХІХ ст., відобразивши його в реаліях тогочасного міщанського життя та провінційної забудови. Картина цікава і тим, що неперевершено дивиться і як єдине ціле і як дві самостійні роботи.
Політ мистецької фантазії  – ось як можна охарактеризувати роботу Олени Поліщук «Сон Шевченка».
Увагу привертає і робота Богдана Романюка «Тарас Шевченко», яка виконана на високому художньому рівні.
Глибоке осмислення шевченкової творчості втілено в нових картинах Володимира Стецюка. Як завжди символічно, глибоко і осмислено він відображає те, що опоетизовано Кобзарем. Одна із нових робіт автора – картина «Гайдамаки».
На виставці також представлені роботи Людмили Середи, Лариси Посух, Миколи Шатківського, Ігоря Петлія, Людмили Кокурик, Тетяни Кондратьєвої, Тетяни Балбус, Наталії Гринчак, Марії Швед, Іванни Погонець, Олександра Пташкіна, Наталії Волянюк, студентські роботи.
Виставка працюватиме у музеї до середини квітня.IMG 8023z

Наталія Оболончик,
 завідувач науково-дослідного відділу
 Кременецько-Почаївського ДІАЗу

Вшанували Кобзаря у КременціВшанували Кобзаря у КременціВшанували Кобзаря у Кременці

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Кременеччина туритстичнаНаціональний природній парк "Кременецькі гори"Кременецький ботанічний садМузей Юліуша Словацького