Ukrainian English Polish Russian

До 10-ї річниці музею Юліуша Словацького у Кременці

  • Опубліковано: П'ятниця, 05 вересня 2014, 11:30
  • Перегляди: 1062

З історії музею Юліуша Солвацького

Кременець – батьківщина видатного польського поета першої половини ХІХ ст. Юліуша Словацького. Майбутній поет народився тут 4 вересня 1809 року в сім’ї професора Волинської гімназії.
Кременчани шанують пам’ять свого великого земляка. З цією метою ще в 60-х рр. ХХ ст. наукові працівники Кременецького краєзнавчого музею виступили з ініціативою створення окремої експозиції присвяченої пам’яті Ю. Словацького.
Хоча ця ідея виникла давно, втілив її в життя краєзнавчий музей. Літературно-меморіальний відділ, присвячений життю і творчості поета, почав працювати в Кременецькому краєзнавчому музеї  у 1959 р. Це було пов’язано із святкуванням 150-ої річниці з дня народження поета.
У 1977 р. у Кременці проходили Дні польської культури. Значна увага була зосереджена на творчості Ю. Словацького. Почалася активна робота по підготовці нової експозиції, яку створили 1977 р.
Багаторічні сподівання польських та українських поетів, письменників, громадськості про створення музею Юліуша Словацького в Кременці наблизилися до успіху наприкінці ХХ століття. Дієвим кроком до цього стали переговори представників двох міністерств культури: України та Республіки Польща.
Особливої актуальності ця ідея набрала в кінці 90-х рр. коли в 1999 р., на міжнародному рівні проходило відзначення 150-річчя з дня смерті і 190-річчя з дня народження польського поета.
Наприкінці 2002 року реставраційні роботиу садибі Словацьких завершились. Літературно-меморіальний музей був утворений 26 липня 2002 року рішенням Тернопільської обласної ради.
Відкриття музею на міжнародному рівні відбулося 20 вересня 2004 року в рік вшанування 155-річниці смерті Юліуша Словацького та 195-річчя від дня його народження.
На сьогоднішній день в музеї функціонує вісім залів у яких розгорнута експозиція. В одному із залів проводяться виставки художників, фотографів, різноманітні презентації.


Наталія Оболончик
Ольга Деревінська

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Кременеччина туритстичнаНаціональний природній парк "Кременецькі гори"Кременецький ботанічний садМузей Юліуша Словацького