Ukrainian English Polish Russian

Презентація монографії Володимира Собчука у Кам`янці-Подільську

  • Опубліковано: Понеділок, 13 жовтня 2014, 12:32
  • Перегляди: 1273

Вчений-секретар Заповідника, кандидат історичних наук Володимир Собчук, який у 1977 році закінчив історичний факультет Кам’янець-Подільського педінституту нещодавно, 10 жовтня 2014 року, презентував у стінах свого навчального закладу свою нещодавно видану 508-сторінкову книгу-монографію «Від коріння до крони». Володимир Дмитрович презентував книгу разом із директором Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника Вадимом Володимировичем Микуличем.

Зустріч науковця із викладачами та студентами відбулася на історичному факультеті у просторі лекційні залі. Декан факультету Володимир Анатолійович Дубінський представив присутнім гостей. Модератором зустрічі став завідувач кафедри історії України, доктор історичних наук Анатолій Григорович Філінюк, який закінчив історичний факультет 1978 р., тому добре пам’ятає Володимира Дмитровича ще із студентських часів.

Анатолій Григорович звернувася до присутніх із розповіддю про шкільні, студентські роки Володимира Собчука, про моменти, які вплинули на формування науковця та подальшу долю. Зокрема Анатолій Григорович розповів, що Володимир Собчук закінчив школу в рідному селі із золотою медаллю, в характеристиці на випускника підкреслено його нахил до науки та захоплення історією. Вступний інститутський іспит з історії СРСР у Кам’янець-Подільському педінституті Володимир склав блискуче, а приймали екзамен тодішній декан історичного факультету, згодом багатолітній ректор університету Анатолій Копилов та директор Ізяславської середньої школи №1, вчитель історії Олексій Гуменюк. Володимир Дмитрович ставши студентом-істориком. Учився бездоганно, у заліковій книжці мав лише відмінні оцінки. Володимир Собчук, окрім навчання, керував студентським науковим товариством історичного факультету, виступав з доповідями на багатьох всесоюзних, регіональних і вишівських конференціях, підготував і успішно захистив дипломну роботу «Черняхівські племена середнього і верхнього Подністров’я» під керівництвом професора Іона Винокура. Тож у характеристиці випускника історичного факультету зазначено, що за роки навчання він проявив себе здібним і старанним студентом, багато і наполегливо працював над собою, брав активну участь у науковій роботі.

Про свою долю, про наукові дослідження з історії Волині розповів сам Володимир Собчук. Зокрема, він пожартував, що довга його відсутність у Кам’янці має і свої плюси: юнацьке захоплення педагогами, що вчили його на історичному факультеті, не згасло з роками. Пошкодував Володимир Дмитрович, що на Волині у XIX-на початку XX ст. «не було вашого Сіцінського».

Професор Валерій Степанков, який свого часу вчив Володимира Собчука, схвально відгукнувся про свого учня, рекомендував йому працювати на основі вже проробленого матеріалу над докторською дисертацією.

Навчаючись в інституті, Володимир Собчук у гуртожитку жив в одній кімнаті з Миколою Петровим. Посмертно видана книга його однокурсника про Кам’янець-Подільський стала одним із подарунків від історичного факультету, який Володимир Дмитрович із Кам’янця повіз у Кременець.

До присутніх звернувся співорганізатор презентації книги, генеральний директор Національного історико-архітектурного заповідника «Кам`янець» Василь Володимирович Фенцур. До речі, 16 жовтня 2014 року, НІАЗ «Кам`янець» презентував у своєму виставковому залі фотовиставку Кременецько-Почаївського ДІАЗу під назвою «Застигла в часі мить», що відбувається в межах співпраці між двома заповідниками.

Презентація монографії Володимира Собчука у Кам`янці-ПодільськуПрезентація монографії Володимира Собчука у Кам`янці-ПодільськуПрезентація монографії Володимира Собчука у Кам`янці-ПодільськуПрезентація монографії Володимира Собчука у Кам`янці-ПодільськуПрезентація монографії Володимира Собчука у Кам`янці-Подільську


Після офіційної частини, кременчани у супроводі приймаючої сторони, прогулялися вулицями древнього Кам`янця-Подільського.

Ольга Деревінська
науковий співробітник
науково-дослідного відділу
Кременецько-Почаївського ДІАЗу

DSC 5655z

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Кременеччина туритстичнаНаціональний природній парк "Кременецькі гори"Кременецький ботанічний садМузей Юліуша Словацького