Ukrainian English Polish Russian

Чеснохрестська церква

DSC 0066 z

Навпроти Кременецького Богоявленського жіночого монастиря на Дубенській вулиці стоїть дерев`яна Чеснохрестська церква, яка датується 1887-1889 рр.

Церкву збудували замість Свято-Пятницької Запотоцької, про яку вперше згадувалось у документах ще у 1563 року. Церкву св. Параскеви П`ятниці 1636 року перенесли на Дубенське передмістя, а 1672 року вона була спалена татарами. Про відбудову церкви точних відомостей немає. Проте вже у 1684 року храм був діючим. На початку XVIII століття Хрестовоздвиженська церква була православною і мала богодільню для немічних і самотніх бідних людей. В її іконостасі була давня ікона Богоматері в срібній оправі з П`ятницької церкви.

Наприкінці XIX століття в храмі знаходились дуже цінні давні богословські книги – «Требник» 1693 року, «Октоїх» 1644 року видані у Львові. Крім того, в архіві храму знаходились багато цінних документів, серед яких і фундушеві грамоти. На сьогодні це єдина дерев`яна культова споруда міста Кременця, яка побудована згідно проекту волинського єпархіального архітектора.

Кременеччина туритстичнаНаціональний природній парк "Кременецькі гори"Кременецький ботанічний садМузей Юліуша Словацького