Ukrainian English Polish Russian

Костел Святого Станіслава

kostel2 mini

Костел Святого Станіслава збудований у 1854-1857 рр. католицькою громадою Кременця, причому частину коштів їй виділив царський уряд. За взірець будівничому послужив петербурзький костьол св. Катерини, споруджений за проектом відомого російського архітектора французького походження Жана Тома де Томона. У 1908 році храм оздобили чеськими вітражами.

kostel3 mini

kostel4 miniПри вході в костьол привертає увагу високохудожня мармурова кропильниця з барельєфом Богоматері, виготовлена 1872 р. відомим скульптором Віктором Бродським. Зліва від входу в храмі є надзвичайно цікавий пам’ятник Юліушеві Словацькому - робота знаменитого польського скульптора Вацлава Шимановського, виготовлений 1909 року в Парижі і встановлений тут 1910 р. на відзначення століття з дня народження поета. Завдяки цій скульптурі костел не був закритий у роки релігійного гоніння і був єдиним діючим костелом у всій Луцькій дієцезії. Найбільшою святинею костьолу є реліквії св. Феліціана, привезені в середині XVIII ст. з Риму для кременецького ордену єзуїтів. Також у храмі зберігається кілька оригінальних пам`яток-деталей декору перенесених сюди з Єзуїтського костелу.

Кременеччина туритстичнаНаціональний природній парк "Кременецькі гори"Кременецький ботанічний садМузей Юліуша Словацького