Ukrainian English Polish Russian

"Соколина гора" як спортивний об`єкт Кременеччини

6 липня 2015 року уселі Куликів, що на Кременеччині,урочисто відкрили парадром «Соколина гора» (біля кам’яного кар’єру).

Історія пара планеризму у даній місцині сягає 30-ї років ХХ ст, а сучасний виток даного виду спорту з`явився завдяки ідейності та історичним реаліям.

У 2014 році із пропозицією створити парадром «Соколина гора» до керівництва Національного природного парку  «Кременецькі гори» звернулися представники Асоціації Парапланеризму України заручившись перед тим підтримкою Кременецької ГО «Регіональний фонд розвитку та інтеграції» (РФРІ). Саме в цей час РФРІ проводив на базі Національного природного парку «Кременецькі гори» міжнародну науково-практичну конференцію в рамках польсько-українсько-білоруського проекту «Відкриті парки». На ній Андрій Равчук, ідейний натхненник відновлення пара планеризму на Кременеччині, вперше виступив із презентацією ідеї створення парапланерного кластера на території Національного природного парку «Кременецькі гори». Після конференції відбулася низка зустрічей, нарад та презентацій. Силами національного парку, членів Федерації параланеризму України та усіх небайдужих докладено чимало зусиль для облаштування гори для польотів: вирівняно місце старту, частково підготовлено майданчик для посадки, розчищено від самосійних насаджень підніжжя гори. Немало роботи попереду: врегулювання питань щодо діяльності кар’єру на іншому схилі гори, демонтування й перенесення під землю частини ліній електропередач для забезпечення безпеки польотів тощо.

26 липня 2015 р. на території Національного природного парку «Кременецькі гори» було офіційно відкрито парадром «Соколина гора».

Подібна школа, як свідчать історичні документи, у Кременецькому районі діяла на початку XX століття. Перший курс навчання парапланеризму було організовано 20 серпня 1933 року Кременецьким Планерним товариством. Планеродром тоді розташовувався на голих на той час схилах гір Лиса, Гостра і Сокілля. На цих схилах були термічні коридори, які створювали чудові умови для виконання ширяючих польотів. Тоді на балансі  школи був тільки один шкільний планер типу «Ворона». У 1934 році розвитком школи зайнялася Ліга Військових повітряних сил Волинського Округу (LOPP) в Луцьку при тісній співпраці з Повітовим Округом Ліги в Кременці. Було організовано два курси навчання, також приступили до будівництва ангара на 10 планерів, господарських будівель та житла постійного інструктора. Школа отримала спочатку два нові планери «Ворона», а пізніше ще два планери «Чайка» і «Комар». Волинська планерна школа на Соколиній горі 3-4 рівня акредитації припинила своє існування восени 1939 року.

На урочистостях із нагоди відкриття парадрому «Соколина гора» були присутні представники Тернопільської облдержадміністрації, зокрема заступник голови облдержадміністрації Віктор Шумада, директор департаменту з питань сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Віктор Мацикур, керівник управління розвитку туристичної інфраструктури Назар Яворський, представник Міністерства екології та природних ресурсів Анастасія Драпалюк, голова Кременецької районної державної адміністрації Сергій Сімчук, голова Кременецької районної ради Андрій Смаглюк, представник Федерації парапланеризму України Андрій Равчук, директор Національного природного парку «Кременецькі гори» Микола Штогрин та ін.

Для демонстрації показових польотів на відкриття приїхали парапланеристи з Рівного, Луцька, Києва, Львова, Тернополя, Івано-Франківська, Одеси. Проте через сильний вітер не вдалося піднятися в небо. Спортсмени демонстрували свої параплани, спорядження, розкладали та піднімали із землі наповнені повітрям «крила». До слова, у травні 2015 р. пілот Анатолій Лукащук при сприятливому вітрі здійснив рекордний політ на параплані з околиць Соколиної гори до Хмельницька, подолавши 105 км.

Цей парадром – єдиний офіційний в Україні.

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Кременеччина туритстичнаНаціональний природній парк "Кременецькі гори"Кременецький ботанічний садМузей Юліуша Словацького