Ukrainian English Polish Russian

Санна траса

Коли в Швейцарії тільки започатковували санний спорт, в Україні вже існувала санна трасав місті Кременець, що на Волині. Зараз вона єдина на всю країну, де представники цього виду спорту можуть тренуватися. Спортсмени з любов’ю називають Кременець колискою санного спорту України.

Збудували санну трасу в 30-х роках XIX століття. Спочатку вона виконувала розважальну функцію слугувала для катання туристів і місцевих жителів, а також зимового відпочинку. Як вид спорту санкарство в Україні почало розвиватися з 60-х років XX століття.

На початку 70-х років в Кременці будується нова санна траса у місці поряд із старим санним маршрутом і відкривається дитячо-юнацька спортивна школа з санного спорту. За короткий час санний спорт в Україні завойовує все більшу популярність і українські санкарі вийшли на передові позиції в СРСР. Вони багаторазово ставали переможцями та призерами першостей, Кубків, Чемпіонатів та Спартакіад СРСР, багатьох міжнародних змагань.

За значний внесок в розвиток санного спорту, Україні було довірено приймати змагання з санного спорту по програмі II Всесоюзних зимових сільських спортивних ігор. Для проведення цих змагань була побудована нова санна траса, яка відповідала вимогам проведення Всесоюзних змагань. Взимку 1981 року в м. Кременці на цій споруді були проведені Всесоюзні зимові сільські ігри з санного спорту.

На цій спортивній споруді протягом 15 років проводились першості, Кубки, Чемпіонати та Спартакіади України. За роки існування цієї споруди виросла ціла плеяда українських саночників, які з успіхом виступали на міжнародній і всесоюзній арені. Однак прогрес і розвиток санного спорту висунув нові вимоги до споруд на яких проводяться змагання з цього виду спорту. Була виготовлена нова проектна документація на будівництво сучасної спортивної споруди, яка б відповідала вимогам проведення змагань міжнародного рівня. Після отримання Україною незалежності пройшов певний час коли почалось втілення цієї ідеї в життя. У середині 90-х років розпочинаються роботи по будівництву санної траси. Однак із-за недостатнього фінансування вони велись досить повільно. Починаючи з 2000 року завдяки підтримці Міжнародної федерації санного спорту і особливо президента Йозефа Фендта і віце-президента Яна Стеллера роботи по її будівництву пішли більш швидкими темпами. Протягом 2000-2004 років завдяки фінансуванню Державного комітету України з питань фізичної культури і спорту, при підтримці місцевих органів влади і спортивної громадськості було побудовано 1000 м траси для занять цим захоплюючим видом спорту.

Дана споруда відповідає правилам проведення змагань Міжнародної Федерації санного спорту міжнародного рівня.

В 2001 році районною державною адміністрацією, міськрадою Кременця, обласним управлінням з питань фізичної культури і спорту, обласною радою ФСТ «Колос» було започатковано проведення міжнародних літніх змагань на санкороликах «Кубок Бони», які починаючи з 2003 року включені в Єдиний календар Міжнародної Федерації санного спорту.

Урядом України в 2006 році базі надано статус навчально-спортивної бази олімпійської підготовки з санного спорту. На ній сьогодні проходять пер­шості, Кубки, Чемпіонати та Спортивні ігри України, проводяться навчально-тренувальні збори.

Коментарі:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Кременеччина туритстичнаНаціональний природній парк "Кременецькі гори"Кременецький ботанічний садМузей Юліуша Словацького