Ukrainian English Polish Russian

Відомі музиканти у Кременці. Анжеліна Каталані

Анджеліна Каталані народилась 10 травня 1780 року в італійському містечку Губбіо, що тоді належало до папської області, у сім`ї повітового судді і відомого баса Капелли Сингальського собору. Ще дитиною її зачислили до пансіонату монастиря Санта Лучія недалеко від Риму, де привернула до себе увагу хоровим співом. За переконанням вчителя залишила монастир, щоб приготуватися до сценічної кар’єри. У віці 15 років виступила у Венеціанській опері. З того часу до смерті 1849 її життя було суцільним тріумфом. У Лісабоні, Мадриді, Парижі, Лондоні, містах Німеччини, Австрії, Швеції, Данії, Польщі і Росії вона співала з блискучим успіхом. Зібравши велике багатство, з якого близько 2 млн франків віддала на благодійність, вона покинула сцену і жила у своїй віллі під Флоренцією, заснувавши школу співу для безкоштовного навчання. В її співі цінувалися не стільки душевність та сердечність, як велич стилю і силу голосу. У 1806 році був написаний її портрет під час перебування у Лондоні, коли там перебувала Мадам Віже-Лебрень.
У 1820 році вдатна оперна діва гастролюючи у Варшаві, відвідує і наше містечко, яке на той час мало високі культурні вимоги, оскільки було освітнім центром кількох губерній Російської імперії. Відзначається у тогочасній місцевій пресі велика кількість схвальних відгуків після концертів Каталані у Кременці. Відомо, що Анжеліна Каталані була запрошена до міста у ході карнавалів, що передуют Великому посту у західній традиції, коли місцева публіка зібравшись на таку непересічну подію у місті, була настільки вражена, що одну із вулиць (тогочасну вулицю Огрудову) назвали на честь визначеної співачки. Сьогодні ця вулиця відома як Словацького.

Кременеччина туритстичнаНаціональний природній парк "Кременецькі гори"Кременецький ботанічний садМузей Юліуша Словацького