Кременецько-Почаївський ДІАЗ на IX науково-краєзнавчій конференції «Стародавній Меджибіж в історико-культурній спадщині України»
- Опубліковано: Середа, 19 червня 2013, 06:13
- Перегляди: 729
Учасники конференції ознайомилися із історією Меджибізької фортеці та пам`ятками культурної спадщини містечка Меджибіж. З нагоди конференції у приміщенні меджибізького заповідника відбулось відкриття виставки «Українська народна ікона». Окрім того, всі бажаючі присутні мали можливість ознайомитись із експозицією та основними принципами роботи Історичного музею (надзвичайно цікавою є експозиція «Нетління скарби України», де представлено зразки народного ткацтва, вишивку, народний одяг, колекції приватних власників) та Музею жертв голодомору (вража, які є складовими ДІКЗ «Межибіж». Поряд з тим, було відкрито виставку робіт сучасних львівських художників, де можна було відкрити для себе неповторну архітектуру Львова, краєвиди Карпат.
Науково-краєзнавчу конференцію очолив директор Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» Олег Погорілець та кандидат історичних наук, старший науковий співробітник, заступник директора з наукової роботи ДІКЗ «Межибіж» Анатолій Трембіцький. Протягом робочого дня конференції відбулася презентація «Наукового вісника «Межибіж» (Ч.1-2, 2012)», наукового щорічного видання «Археологічні студії «Межибіж» 1`2012, вісника «Меджибізький замок» та окремих краєзнавчих книг. Кожна делегація конференції від заповідників отримала у подарунок підбірку презентованих книг та видань.
У доповідях учасників, які за тематикою доповідей розділились на 4 секції, а саме: «Історія пам`яткоохоронної справи в Україні», «Пам`яткоохоронна справа в XX ст.», «Сучасний стан і проблеми пам`ятко охоронної справи» та «Дослідження та охорона культурної спадщини», висвітлювались теми, що стосувались проблем збереження пам`яток культури, архітектури; основні аспекти теорії та методології у сучасних історичних науках; зверталась немала увага на окремі постаті та об`єкти у пам`яткоохоронній справі, історії та культурі; піднімалось питання реставраційно-відновлювальних робіт на пам`ятках архітектури та культури.
Під час перерв учасники мали змогу творчо поспілкуватися та обмінятися необхідною інформацією з метою подальшої співпраці.